Suzuki DR650SE (Nr 7574757)

Suzuki DR650SE
Waga
Sztuk
Suzuki DR650SE
Długość
227 cm
147 kg
1
Łączna waga:
147 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Australia, Wiktoria, Melbourne

Od 1 cze 2021 do 31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, gdyż posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.