(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki DR800 (Nr 4720792)

Suzuki DR800

Marka i model:

DR800

Waga w kg (łączna):

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 4052.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 2 gru 2019 do 28 gru 2019

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik D'agadir ⵍⴱⴰⵛⴰⵡⵉⵢⴰ ⵏ ⴰⴳⴰⴷⵉⵔ أگادير ‎باشوية, Agadir ⴰⴳⴰⴷⵉⵔ أگادير‎

Od 5 sty 2020 do 11 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.