(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki DRZ 400 (Nr 4674912)

Suzuki DRZ 400

Marka i model:

Suzuki DRZ 400

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2098.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

2 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Níjar

Od 23 wrz 2019 do 26 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.