(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki DrZ 400 (Nr 5510638)

Suzuki DrZ 400

Marka i model:

Suzuki Drz400

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2518.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Leitrim, Carrick-On-Shannon

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.