(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

suzuki drz 400 e (Nr 4937926)

suzuki drz 400 e

Marka i model:

suzuki drz 400

Waga w kg (łączna):

119.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 458.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Sant Joan D'alacant

6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Las Rozas De Madrid

9 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.