(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 21:12

Suzuki drz400

(Nr 3003084)
Suzuki drz400

Marka i model:

Suzuki drz 400

Waga w kg (łączna):

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 348.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Prawidłowo umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Puertollano, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tolox, 29109, Hiszpania

Termin elastyczny