(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki gixxer sf 155cc (Nr 4731432)

Marka i model:

Suzuki gixxer sf 150

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Peru, Lima, Lima

22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Kostaryka, Provincia Puntarenas, Puntarenas

30 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.