Suzuki Gixxer SF 250 (Nr 7783708)

Suzuki Gixxer SF 250
Waga
Sztuk
Suzuki Gixxer SF 250
Długość
201 cm
161 kg
1
Łączna waga:
161 kg
Dystans
2764 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 28 gru 2021 do 29 gru 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Kalifornia Dolna, Tijuana

Od 31 gru 2021 do 1 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.