Suzuki Gladius (Nr 5631555)

Suzuki Gladius

Marka i model:

Suzuki Gladius

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 1833.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Bromley

Od 20 kwi 2020 do 27 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lazio, Ostia

27 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.