(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki Gladius 650 ABS (Nr 7614433)

Suzuki Gladius 650 ABS
Waga
Sztuk
Suzuki Gladius 650 ABS
Długość
213 cm
205 kg
1
Łączna waga:
205 kg
Dystans
1036 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 20 kwi 2021 do 23 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

Od 3 maj 2021 do 6 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne towary, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.