(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki gn 125 (Nr 6487808)

Suzuki gn 125

Marka i model:

Suzuki gn 125

Waga w kg (łączna):

120

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 513.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Sławno

10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

15 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.