(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-21 09:53

suzuki grand vitara

(Nr 2168895)
suzuki grand vitara

Marka i model:

Do zaladowania samochod suzuki, auto na chodzie, od prywatnej osoby, potrzebne najazdy. kontakt791759031

Waga w kg (łączna):

2300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1288.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Crawley, Wielka Brytania

21 lis 2017

Adres i termin dostawy

Zielona Góra, Polska

23 lis 2017