(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 12:50

SUZUKI GRAND VITARA

(Nr 2404636)

Marka i model:

SUZUKI GRAND VITARA

Waga w kg (łączna):

1.20

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1665.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bedford, MK40 1SU, Wielka Brytania

22 lut 2018

Adres i termin dostawy

Sosnowiec, Polska

Od 24 lut 2018 do 28 lut 2018