Suzuki Grand Vitara (Nr 6681986)

Suzuki Grand Vitara
Waga Sztuk:
Suzuki Grand Vitara 2 Gen. [restyling] (2008 - 2012) Crossover 5-Puertas
Długość
450 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
169 cm
ok. 1677 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1677 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Argentyna, Mendoza, Mendoza

Od 1 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 gru 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.