(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki Grand Vitara (Nr 7466334)

Suzuki Grand Vitara
Waga
Sztuk
Suzuki Grand Vitara 1 Gen. [restyling] (2002 - 2006) Crossover 5-Drzwiowy
Długość
421 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
174 cm
ok.
1302 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1302 kg
Dystans
1606 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 8 kwi 2021 do 28 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Rodan-Alpy, Morzine

Od 8 kwi 2021 do 29 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.