Suzuki GS 1200 SS (Nr 6891918)

Suzuki GS 1200 SS
Waga
Sztuk
Suzuki GS 1200 SS
Długość
212 cm
210 kg
1
Łączna waga:
210 kg
Dystans
2942 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Turcja, Izmir, Izmir

Od 4 lip 2021 do 5 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.