(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

SUZUKI GS 450 (Nr 5829706)

Marka i model:

SUZUKI GS 450

Waga w kg (łączna):

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 540.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Sławno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Sokołów Podlaski

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.