(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-22 13:16

Suzuki gs 500

(Nr 2404768)

Marka i model:

Suzuki gs 500

Waga w kg (łączna):

174.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2985.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wrocław, 40-203, Polska

Od 22 lut 2018 do 27 lut 2018

Adres i termin dostawy

Sewilla, Hiszpania

Termin elastyczny