(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-03-26 11:07

Suzuki Gs 500

(Nr 2517060)
Suzuki Gs 500

Marka i model:

Suzuki GS 500

Waga w kg (łączna):

180.00

Budżet zlecenia [zł]:

450

Dystans: 583.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bydgoszcz, Polska

Od 18 maj 2018 do 20 maj 2018

Adres i termin dostawy

Praga, Czechy

Od 21 maj 2018 do 27 maj 2018