(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki GS 500 (Nr 4046258)

Marka i model:

Szuuki GS 500

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 396.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Czarnowiec

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Bralin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.