Suzuki gs 500 (Nr 6456825)

Suzuki gs 500

Marka i model:

Suzuki GS 500

Waga w kg (łączna):

172

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 986.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sanlúcar De Barrameda

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.