Suzuki GS 500 (Nr 7598085)

Suzuki GS 500
Waga
Sztuk
Suzuki GS 500
Długość
208 cm
173 kg
1
Łączna waga:
173 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kolumbia, Atlántico, Barranquilla

Od 30 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 31 sie 2021 do 5 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.