Suzuki GS125 (Nr 6405901)

Suzuki GS125

Marka i model:

Suzuki GS125

Waga w kg (łączna):

300

Budżet zlecenia [€]:

70

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 408.00 km

Adres i termin nadania

Ekwador, Guayas, Guayaquil

3 paź 2020

Adres i termin dostawy

Ekwador, Pichincha, Quito

6 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.