(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-12-11 14:44

suzuki gs400 (Nr 3632121)

Marka i model:

Suzuki gs400

Waga w kg (łączna):

170.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 329.00 km

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Prawidłowo umocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Mikołajki, 11-730, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Radom, Polska

Termin elastyczny