(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-05-15 19:58

Suzuki GSR 600 (Nr 1792184)

Suzuki GSR 600

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Gelsenkirchen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Pierwoszyno

Termin elastyczny