(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SUZUKI GSR 600 (Nr 4526529)

Marka i model:

SUZUKI GSR 600 AÑO 2010

Waga w kg (łączna):

183

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

31 lip 2019

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

31 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.