(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

SUZUKI GSR 600 (Nr 4938402)

SUZUKI GSR 600

Marka i model:

Suzuki GSR 600

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 333.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Bytomsko

Od 24 sie 2019 do 21 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.