(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

suzuki gsr 600 (Nr 5089414)

suzuki gsr 600

Marka i model:

Suzuki gsr 600

Waga w kg (łączna):

190

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1712.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Rodan-Alpy, Annecy

Od 19 wrz 2019 do 10 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Mława

Od 19 wrz 2019 do 10 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.