Suzuki GSR 600 (Nr 6532314)

Suzuki GSR 600
Waga Sztuk:
Suzuki GSR 600
Długość
209 cm
183 kg
1
Łączna waga: 183 kg
Dystans: 6243 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, دبي

22 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

31 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.