Suzuki GSR 750 (Nr 6741062)

Suzuki GSR 750
Waga Sztuk:
Suzuki GSR 750
Długość
212 cm
213 kg
1
Łączna waga: 213 kg
Dystans 1588 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, La Londe-Les-Maures

Od 9 lis 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 10 lis 2020 do 23 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.