Suzuki gsr750 (Nr 5696414)

Suzuki gsr750

Marka i model:

Suzuki gsr750

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 2765.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

1 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

1 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.