(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki GSR750 (Nr 7603122)

Waga
Sztuk
Suzuki GSR750
Długość
212 cm
211 kg
1
Łączna waga:
211 kg
Dystans
1776 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Garons

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Przyszowice

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.