(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki GSR750 ABS (Nr 7546530)

Suzuki GSR750 ABS
Waga
Sztuk
Suzuki GSR750 ABS
Długość
212 cm
213 kg
1
Łączna waga:
213 kg
Dystans
621 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, L'hospitalet De Llobregat

Od 12 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 20 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko pozornie. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.