(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

suzuki gsx (Nr 5263306)

Marka i model:

suzuki gsx

Waga w kg (łączna):

250

Liczba sztuk:

1

Dystans: 364.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Koło

Od 15 paź 2019 do 16 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 16 paź 2019 do 17 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie towary, które wyglądają na całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.