(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki gsx 600 (Nr 6141996)

Suzuki gsx 600

Marka i model:

Suzuki gsx 600

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 536.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 22 cze 2020 do 27 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Coria

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.