(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki GSX 600 F (Nr 7599969)

Suzuki GSX 600 F
Waga
Sztuk
Suzuki GSX 600 F
Długość
210 cm
208 kg
1
Łączna waga:
208 kg
Dystans
2009 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Västerbotten, Skellefteå

Od 31 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Słupca

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.