(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki GSX 750 (Nr 7585970)

Suzuki GSX 750
Waga
Sztuk
Suzuki GSX 750
Długość
200 cm
201 kg
1
Łączna waga:
201 kg
Dystans
2610 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Perpiñán

Od 19 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 30 kwi 2021 do 9 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.