Suzuki GSX-R 1000 (Nr 7609335)

Waga
Sztuk
Suzuki GSX-R 1000
Długość
205 cm
172 kg
1
Łączna waga:
172 kg
Dystans
2643 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Badajoz

11 cze 2021

Adres i termin dostawy

Czechy, Kraj Środkowoczeski, Votice

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.