Suzuki GSX-R 1000 x 2 (Nr 6971216)

Suzuki GSX-R 1000 x 2
Waga
Sztuk
Suzuki GSX-R 1000
Długość
205 cm
172 kg
2
Łączna waga:
344 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wenezuela, Distrito Capital, Caracas

Od 1 lut 2021 do 14 lut 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 31 mar 2021 do 15 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.