Suzuki GSX-R 1000 x 3 (Nr 7382188)

Suzuki GSX-R 1000 x 3
Waga
Sztuk
Suzuki GSX-R 1000
Długość
205 cm
172 kg
3
Łączna waga:
516 kg
Dystans
1625 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 16 lip 2021 do 12 sie 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Od 13 sie 2021 do 14 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.