(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki GSX-R 750 (Nr 6875672)

Waga Sztuk
Suzuki GSX-R 750
Długość
208 cm
166 kg
1
Łączna waga: 166 kg
Dystans 196 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Wincentów

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.