(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Suzuki GSX-R 750 (Nr 8218954)

Suzuki GSX-R 750
Waga
Sztuk
Suzuki GSX-R 750
Długość
208 cm
166 kg
1
Łączna waga:
166 kg
Dystans
64 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

ID firmy: 65707

Cena: 310 zł brutto

Nadanie: 8 gru 2021
Dostawa: 10 gru 2021

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

8 gru 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Sasino

10 gru 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże jedynie na pozór. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.