Suzuki GSX-S1000 (Nr 8025391)

Suzuki GSX-S1000
Waga
Sztuk
Suzuki GSX-S1000
Długość
212 cm
210 kg
1
Łączna waga:
210 kg
Dystans
1772 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

Od 13 wrz 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 15 wrz 2021 do 31 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.