Suzuki gsx s1000 fa (Nr 4599249)

Suzuki gsx s1000 fa

Marka i model:

Suzuki gsx s1000 f

Waga w kg (łączna):

235

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3297.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Manchester

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Nomos Eurytania, Karpenisi

3 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko złudnie. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.