(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-21 14:47

Suzuki GSX400

(Nr 2169750)
Suzuki GSX400

Marka i model:

Suzuki GSX400

Waga w kg (łączna):

160.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, gdyż posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Karlstein am Main, 63791, Niemcy

27 lis 2017

Adres i termin dostawy

Schemmerhofen, 88433, Niemcy

30 lis 2017