(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki gsx750e (Nr 5687519)

Marka i model:

Suzuki gsx750e 82rok

Waga w kg (łączna):

240.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2407.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

14 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.