(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki gsxr 1100 (Nr 6117200)

Marka i model:

Suzuki Gsxr 1100

Waga w kg (łączna):

220

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2037.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

16 sie 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Αττικής, Πειραιάς

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.