(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Suzuki gsxr 600 (Nr 4596021)

Suzuki gsxr 600

Marka i model:

Suzuki gsxr 600

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [€]:

4500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2398.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Bad Langensalza

Od 10 sie 2019 do 15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Santarém District, Tomar

20 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.