(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-31 22:05

suzuki gsxr1000

(Nr 2340304)

Marka i model:

suzuki gsxr 1000

Waga w kg (łączna):

220.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 236.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wielgolas, 05-334, Polska

Od 1 lut 2018 do 7 lut 2018

Adres i termin dostawy

Ełk, 19-300, Polska

Od 3 lut 2018 do 9 lut 2018