(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 12:43

Suzuki gsxr600 (Nr 2749584)

Suzuki gsxr600

Marka i model:

Suzuki gsxr600

Waga w kg (łączna):

190.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2400.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Aberdeen, AB24, Wielka Brytania

8 cze 2018

Adres i termin dostawy

Tuchola, Polska

25 cze 2018